Menu
Centrum sociálnych služieb Clementia
Centrum sociálnych služieb Clementia

Návšteva príbuzných v Starej Ľubovni

Návšteva príbuzných v Starej Ľubovni

Návšteva príbuzných v Starej Ľubovni

 

Rodina, je najdôležitejšia súčasť a zároveň zázemie každého z nás. Určite to takto vnímajú aj naši prijímatelia sociálnej služby. Už dlhšiu dobu mal Jozef Koky túžbu navštíviť svojich príbuzných a miesta kde sa narodil a vyrastal. No nebolo to ľahké, lebo súrodenci, „ako to už býva“, sú rozídení v rôznych kútoch Slovenska. Jedna zo sestier žije až vo vzdialenom Anglicku, ale ako sa hovorí, keď sa chce, tak sa dá všetko urobiť. 

Vo štvrtok 30.mája 2024 jeho kľúčový pracovník Jozef Kriššák a koordinátor Mgr. Miroslav Kuľha pomohli Jozefovi splniť jeho túžbu a spoločne s nim vycestovali do Starej Ľubovne. Na našej ceste spomienok po rodnom kraji Jožka, sprevádzali ďalší štyria prijímatelia, ktorí si tento výlet užívali rovnako ako Jožko a spoločne sa tešili z nádherného dňa plného emócii a radosti. Veľmi veľa vecí sa v Starej Ľubovni zmenilo a Jožko bol zrazu z toho zmätený, nespoznával prostredie, ktoré tak dávno nevidel. Najkrajší pohľad bol asi ten, keď sa Jožko konečne zvítal so svojimi sestrami, ktoré nás už čakali u nich doma. Pripravili mu pohostenie ako sa na hostiteľa patrí. Ďalej neviem čo sa dialo, lebo napriek pozvaniu sme im chceli dopriať súkromie, ale videli sme hojný počet členov rodiny, ktorý sa zišli, aby spolu strávili čas, tak sme so spokojnosťou počkali mimo ich obydlia. Ako to už býva, lúčenie je vždy ťažké a ani dnes sa to nezaobišlo bez sĺz. No napriek tomu sme dostali prisľúbenie, že nás čoskoro navštívia v našom zariadení, na čo sa už teraz tešíme.

Verím, že tieto krásne chvíle sa nám zapíšu do našej pamäte a budeme dlho spomínať na dnešný deň.

 

 

Jozef Kriššák

Dátum vloženia: 6. 6. 2024 12:44
Dátum poslednej aktualizácie: 6. 6. 2024 12:47
Autor: Správce Webu

Naše centrum CSS

Centrum sociálnych služieb (ďalej len CSS) sa nachádza priamo v obci Ličartovce v malebnom prostredí parkov a záhrady. Účelom zariadenia je poskytovanie komplexnej sociálnej služby v domove sociálnych služieb a v špecializovanom zariadení (pomoc pri odkázanosti na pomoc inej fyzickej osoby, sociálne poradenstvo, sociálna rehabilitácia, ošetrovateľská starostlivosť, ubytovanie, stravovanie, upratovanie, pranie, žehlenie, pracovná terapia, záujmová činnosť).

Centrum sociálnych služieb Clementia